Moje konto Moje konto

JAPAR CZOSNEK NIEDŹWIEDZI 150G (PET)

26.61
Dodaj do ulubionych

Na stanie: 100 Dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.2 kg

Opis produktu JAPAR CZOSNEK NIEDŹWIEDZI 150G (PET)

Czosnek niedźwiedzi nie przypomina tradycyjnego czosnku, w przeciwieństwie do niego tu jadalną częścią rośliny stanowią zielone liście o czosnkowym smaku. Można go spotkać rosnącego dziko w lasach, ale należy pamiętać, że znajduje się pod ochroną i nie należy go zrywać. Ponadto łatwo pomylić czosnek niedźwiedzi z trującą konwalią i zimowitem.

Nazwa tej rośliny wywodzi się z legendy, opowiadającej o niedźwiedziu, który budząc się ze snu zimowego, pierwsze co robił to zjadał liście czosnku, aby się wzmocnić - stąd właśnie czosnek niedźwiedzi.

Oprócz walorów smakowych, czosnek niedźwiedzi ma również wiele właściwości zdrowotnych oraz witamin AC i E. Korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy oraz pomaga w walce z bakteriami i wirusami.

Warto dodawać czosnek niedźwiedzi do mięs, warzyw, sosów i zup, podnosząc przez to nie tylko ich walory smakowe, ale również zdrowotne.

Dodatkowe informacje

Skład

100 % czosnek niedźwiedzi
Z uwagi na fakt, iż w zakładzie konfekcjonowane są towary zawierające alergeny, pomimo wdrożonych działań zapobiegających zanieczyszczeniu krzyżowemu, w produktach możliwa jest obecność: ORZECHÓW, ORZECHÓW ZIEMNYCH, SOI, SEZAMU, GORCZYCY, GLUTENU I SELERA.

Poleć produkt

:
:
: